وزیر بهداشت مبلغ فیش حقوقی اش را اعلام کرد

وزیر بهداشت مبلغ فیش حقوقی اش را اعلام کرد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، میزان حقوق خود را بعد از ۳۴ سال خدمت، ۷۵ میلیون ریال اعلام کرد.
سید حسن هاشمی ظهر امروز یکشنبه در نشست اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، علت عقب ماندگی حق الزحمه پزشکان را نیز بدهی بیمه ها عنوان کرد و اظهار داشت: در طرح تحول نظام سلامت، بیمه سلامت بدهکار شده زیرا بیش از جمعیت پیش بینی شده اقدام به بیمه افراد کرده است.

وی تصریح کرد: در طرح تحول نظام سلامت، ۵۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای بیمه کردن چهار یا پنج میلیون ایرانی فاقد بیمه در نظر گرفته شده بود در حالی که بیمه سلامت ۱۱ میلیون نفر را بیمه کرده است.

هاشمی افزود: سرانه درمان هر ایرانی در طرح تحول سلامت ۱۶ هزار تومان و تنها برای درمان بستری پیش بینی شده اما بیمه ها درمان سرپایی را هم اضافه کرده و اکنون سرانه درمان از ۱۶ به ۳۴ هزار تومان رسیده است.

وزیر بهداشت در ادامه این نشست گفت که حقوق جامعه پزشکی جزء کمترین حقوق های پرداختی است و وزارت بهداشت از نظر دریافتی در بین وزارتخانه ها در رتبه دوازدهم قرار دارد.

وی افزود: فیش حقوقی من بعد از ۳۴ سال خدمت، ۷۵ میلیون ریال است.

به گفته وی، اگر درآمدی در جامعه پزشکی وجود دارد، حق العلاج و درآمد اختصاصی مراکز درمانی دولتی است که سالانه حدود ۱۰۰ هزار میلیارد ریال و معادل ۶۰ درآمد اختصاصی دولت است.

دکتر هاشمی گفت: دولت در بودجه عمومی نمی تواند پولی به پزشکان اختصاص دهد به همین دلیل ما بخشی از حق العلاج جامعه پزشکی را به خودشان می دهیم در حالی که اگر پزشکان در بخش خصوصی فعالیت کنند، می توانند چند برابر آن را بدست بیاورند.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزایش ۲ تا سه برابری درآمد پرستاران پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت را از دیگر مزایای این طرح توصیف کرد.

هاشمی که همراه کاروان دولت تدبیر و امید به استان کرمانشاه سفر کرده است، در ادامه اعلام کرد که دولت یازدهم در اقدامی بی سابقه یکهزار میلیارد ریال اعتبار به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اختصاص داده است. به گفته او ۴۰۰ میلیارد ریال از این مبلغ برای توسعه پردیس دانشگاه علوم پزشکی است.

رئیس جمهوری ساعت ۹ صبح یکشنبه به همراه ۲۰ نفر از وزرا، معاونان، مشاوران، دستیاران و مسئولان عالی رتبه کشوری، وارد شهر کرمانشاه شد و پس از دیدار با مردم در ورزشگاه آزادی و دیدار با نخبگان و سایر برنامه هایی که پیش بینی شده است، امشب در کنفرانس خبری با حضور رسانه های استانی حضور خواهد یافت.